Ви тутм. Дніпро, бул. Зоряний, 1А

Підсумкова таблиця результатів за всі уік-енди

Результати артистів восьмого уік-енду, 6 - 8 березня

Ви вже знаєте імена переможців Всеукраїнського фестивалю вуличного мистецтва. А які ж оцінки отримали учасники від судді останнього уік-енду Анни Жихарєвої-Толстік? Ми готові поділитися з вами її враженнями.
Отже, у категорії "динамічні жанри" лялькар Сергій Соловйов з Житомира (театр ляльок "Комплімент") отримав 30 балів.
"Це мій безумовний фаворит. Вважаю, Сергій справжнє явище для України, а його ляльки - це щось приголомшливе! Те, як він ними управляє - майстерність найвищого пілотажу. До того ж, він був дуже доброзичливим, намагався приділити увагу кожній дитині, і люди не хотіли від нього відходити. Ще один великий плюс - соціальна складова, адже одна з частин його виступу була присвячена сортуванню сміття. Це той випадок, коли культура доноситься через театральну фабулу. Я навіть привела наступного дня на виступ Сергія своїх дітей".
У категорії "статичні жанри" бали розподілилися наступним чином:
Олександр Носкович, Мінськ (експериментальний театр Студія Золотого Режисера), "Водій Антилопи Гну" - 30 балів.
"Ще один мій фаворит. Його виступ був просто космічним! Я працюю з цирковими артистами та знаю, наскільки важко тримати вісь обертання більше 15 хвилин. А він, сидячі на вузькому колесі, весь виступ посміхався, не змінюючи виразу обличчя. Ідея образу була дуже цікава - цей ретро-автомобиль, повне занурення в епоху. Та хочу відмітити костюм артиста - він був ідеальним".
Решта артистів отримали по 27 балів.
Дмитро Буйвал, Суми, Artel Myth, "Ґудзиковий король".
"Його образ спочатку захопив мене яскравим креативним костюмом. Сміливе змішування матеріалів, текстур і кольорів, колосальна кількість гудзиків - все було чудово. Але артист не посміхався так, як повинен посміхатися представник вуличного мистецтва. Його виступ був професійним, цікавим, була унікальність образу, але Дмитро не додав внутрішньої атмосфери. Від нього люди не йшли підсвіченими зсередини. Тому я поставила менше балів".
Олексій Стукін, Мінськ (експериментальний театр Студія Золотого Режисера), "Пивовар (Алхімік)".
"Дуже цікавий образ та його легенда. Але мені здається недоліком в костюмі маска. Вона зроблена так, що не видно очей, їх закриває сітка. І це заважає контактувати глядачу з артистом, не передається на 100% атмосфера виступу. Тому бали за цілісність образу та сценічну виразність не такі високі, як за артистизм".
Норік Барсегян, Суми, Artel Myth, "Бі-Бой".
"Сподобалося, як артист відчуває публіку, немов він був пов'язаний з кожним глядачем невидимою ниткою. А це теж талант! До того ж, він класно рухався, видно, що в нього гарна танцювальна техніка. Але його образ був недостатньо самобутнім і оригінальним, як для фестивалю".
Денис Чернущенко, Суми, Artel Myth, "Гусар".
Я б дала йому приз за галантність і лицарство. Кожній з жінок, що проходили повз, артист зміг подарувати часточку унікального романтичного настрою. І цьому еталонному джентельменському ставленню ще треба повчитися, незважаючи на юний вік артиста. Те, як розквітали обличчя жінок поруч з ним - це і є феномен вуличного мистецтва".

Результати артистів сьомого уік-енду, 28 лютого - 1 березня

Враженнями від передостаннього уік-енду Фестивалю у Дніпрі з нами поділився його суддя - переможець III Фестивалю в номінації "динамічні жанри", ілюзіоніст Олександр Мефісто. А ми ділимося з вами, але спочатку нагадаємо, що 6-8 березня з 17:00 до 20:00 у Дафі ТРЦ Дніпро відбудеться останній вікенді Фестивалю вуличного мистецтва з найбільшою кількістю артистів. А у неділю 8 березня о 16:00 обов'язково приходьте на урочисте закриття Фестивалю та нагородження переможців.
Представники "статичних жанрів" Віталій Демчук і Юлія Пахаян за свій "піратський" виступ "У пошуках скарбів" отримали від судді 28 балів.
"Вони мені дуже сподобалися, але я знизив один бал за оригінальність. На мій погляд, бували у нас пірати більш яскравіші - той же Дмитро Михєєв на III Фестивалі. У Віталія та Юлії були теж незаїжджені образи, але, вважаю, артисти трохи не дотягнули по їх опрацюванню.
Також я поставив 9 балів за акторську майстерність, тому що пара дуже класно виглядала в статиці, але коли починалася динаміка, в деяких моментах їм не вистачало "крапок". Вони дуже плавно рухалися і складалося враження, що це просто звичайні герої в костюмі, а не "живі статуї".
А ось взаємодія з публікою була на висоті! В цьому плані артисти були повністю молодці - вони залучали глядачів фотографуватися з ними, взаємодіяли з перехожими, добре ловили момент, коли потрібно рухатися, а коли - ні. Тому тут я поставив найвищу оцінку".

Результати артистів шостого уік-енду, 21 - 23 лютого

Ось і промайнув другий уік-енд фестивалю у Дніпрі. Сподіваємося, ви змогли долучитися до цієї яскравої події та отримати задоволення від виступів наших артистів. А чи отримала його суддя, якою в цей раз була Олена Лагода - режисерка масових заходів, власниця івент-агенства Lagoda Event studio, зараз дізнаймося.
Тож, які оцінки вона поставила конкурсантам? Ого, здається, це були дійсно чудові виступи! Адже представники "статичних жанрів" Віталій Демчук з Юлією Пахаян отримали найвищі 30 балів та всього на бал менше - 29, отримав Микола Федосов. Єдиний представник "динамичних жанрів" Сергій Соловйов був також оцінений у 30 балів. Та що ж справило на Олену Лагоду таке сильне враження? Ось, як вона пояснює своє суддівство:
"Віталій Демчук та Юлія Пахаян в образі "піратів" порадували ідеально підібраними костюмами, реквізитом і аксесуарами. Молоді і красиві артисти привертали увагу публіки, вони гармонійно виглядали в парі, ідеально доповнюючи один одного. Кожен рух було продумано - жодного зайвого. Дуже злагоджена робота в парі: як в динаміці під час роботи з глядачем, так і в статиці, що дуже високо цінується в цьому жанрі.
Образ Миколи Федосова виявився дуже цікавим: ретельно підібраний грим, костюм і аксесуари. Ліхтарик, свистулька, якою артист ненав'язливо привертав увагу глядачів, рушниця, що стріляє мильними бульбашками, капелюх з привітанням - все тонко доповнювало образ "Мирного воїна". Я б назвала цей виступ "галантним". Дуже сподобалася пластика артиста, у якій відчувався високий професіоналізм: Микола застигав, як справжній пам'ятник і вміло витримував паузу.
Сергій Соловйов показав високий клас у вмінні працювати з глядачем. Мізансцени йшли без пауз - "нон-стопом". Ляльки - дуже милі, добрі і смішні - грали в його руках і навіть хитрили і підморгували... Ну просто оживали! Легкість його роботи говорить про величезну професійну підготовку. Маріонетки лялькаря створювали атмосферу неповторного вуличного мистецтва. А лялька "художник" - це було щось приголомшливе, він проживав свою історію, натхненно створюючи пейзаж на очах у публіки".

Результати артистів п'ятого уік-енду, 14 - 16 лютого

Завершився перший уік-енд фестивалю у Дніпрі. І в нас є перший учасник, який цього року отримав максимально можливу оцінку: 30 балів з 30! Це Микола Федосов з Дніпра. Його образ, костюм і вміння контактувати з публікою відмічали раніше інші судді. З ними згодна директорка і художній керівник "Телетеатру" Ольга Волошина, яка днями виставляла оцінки. Інші артистки теж отримали досить високі бали. Таблиця оцінок нижче, а ось як Ольга Волошина прокоментувала виступи цього уік-енду:
"Еквілібристика на тростинах та жонглювання були в плані взаємодії з аудиторію більш традиційні. Наприклад, еквілібристка показувала своє неабияке вміння, тому можливості для спілкування з глядачем були мінімальні. Жонглерка мала більше таких можливостей й користувалась ними - перекидувалася м’ячиком з дітьми. Проте костюм був більш вдалий у еквілібристки. Плаття не дуже пасувало жонглюванню.
Щодо живої скульптури, то цей костюм мені здався найбільш оригінальним і цілісним. Там і кришечка відчинялася, і квіти виринали - глядачі чекали, що ж там буде далі. Загалом, за всіма критеріями це був дуже сильний виступ, що я відобразила в оцінках".
Нагадаємо, наступний уік-енд відбуватиметься з 21 по 23 лютого (п’ятниця, субота та неділя) з 17:00 до 20:00 у ТРЦ Дафі-Дніпро.

Результати артистів четвертого уік-енду, 31 січня - 2 лютого

Завершено останній уік-енд харківського етапу Всеукраїнського Фестивалю вуличного мистецтва. І вже відомі оцінки - суддею цього разу був актор, постановник і консультант пластичних і бойових сцен у фільмах, виставах та відеоігорах, каскадер, викладач ХНУМ ім. Котляревського, художній керівник Театру бойової хореографії "ЯРЬ" Ігор Сурков.
У статичних жанрах одразу два конкурсанти отримали по 15 балів: сумчани Норік Барсегян (образ "Бі Бой") та Альона Ягупа ("Дюймовочка"). У динамічних жанрах Анастасія Титова та Тетяна Сажина отримали майже однакові оцінки: 9 та 10 балів відповідно. Саме про артисток зі студії Circusflex Ігор Сурков розповідав нам найбільше. А саме про те, як побачив їх вдруге:
"Вчора я пройшов по всіх локаціях артистів двічі. І застав мить, коли дві артистки працювали разом. У порівнянні з моментом, коли вони виступали соло, як мінімум, у кілька разів збільшилася кількість публіки. І вона дивилася з інтересом, приплив пожертвувань зріс. Тому що взаємодія двох людей завжди цікавіше. Цікаво спостерігати, кому з них важче, як дівчинка внизу дає опору. Адже просто перекидання м'ячиків - це у нас в університеті входить зараз в додаткову практику студентів як "зосередження уваги". Адже ми не втомлюємося повторювати: театр народився з вуличного мистецтва.
І ще: потрібно щось робити, щоб залучити глядача. Артисти в "динамічних жанрах" можуть розмовляти, вони не обумовлені рамкою формату, як вуличні скульптури. Вони можуть попрацювати з дітьми, жбурляти кульки разом з ними. Деякі елементи як арабеск, ластівку, ще щось, можна було робити разом з глядачами.
І по костюму: я волів би бачити інший костюм, не традиційний гімнастичний з бахромою".
Ось такі поради Ігоря Суркова, сподіваємося, стануть у нагоді не тільки конкурсанткам з минулого уік-енду, але й, взагалі, всім артистам - вуличним й не тільки.
А на цьому харківський етап завершено. І вже сьогодні ми опублікуємо проміжну таблицю з сумою балів на "екваторі" фестивалю. А вже 14 лютого у Дніпрі почнеться другий етап - ті ж артисти, але інші судді. Буде цікаво!

Результати артистів третього уік-енду, 24-26 січня

Готові оцінки дуже яскравого третього уік-енду Всеукраїнського Фестивалю вуличного мистецтва. Суддею цього разу була режисерка Театру імені Пушкіна Ольга Турутя-Прасолова, яка досі перебуває під враженням від побаченого.
Так, найвищу оцінку отримав лялькар Сергій Соловйов з Житомира (театр ляльок "Комплімент") - 30 балів. Тетяна Сажина, яка працює у жанрі "еквілібристика на тростинах", заробила 28 балів, а її колега по колективу Circusflex Анастасія Тітова (жонглювання) отримала 24 бали. Єдиний представник "статичних жанрів" у цьому уік-енді Дмитро Буйвал (Суми) отримав 25 балів.
Ось як підсумовує результати Ольга Турутя-Прасолова:
"Мені сподобались всі. Якщо по конкретних артистах, то дуже вразила Тетяна Сажина. Я спостерігала за нею довго, і у галереї, і поки у лифті підіймалася, вона весь час була у русі, інколи догори ногами, але була привітна, посміхалась. В неї була найскладніша фізично програма, і глядачі це розуміли, особливо діти, які були у захваті. Єдине, виступ був без музики, тому багато хто просто йшов повз, сприймаючі виступ артистки як красивий об’єкт. Про жонглерку зараз не можу сформувати думку.
Людина з гудзиками - Дмитро Буйвал. Його костюм мені дуже сподобався, було видно, скільки праці це потребувало, скільки ідей було в нього вкладено. Я б цей костюм годинами роздивлялася. І сам артист дуже відкритий, контактний, але тут я поставила оцінку нижче, бо ця контактність не завжди доречна. Наприклад, особисто я дуже не люблю дотики, і таких глядачів багато. Окрім того, жанр накладає обмеження у спілкуванні, тому іноді глядачі не розуміли артиста. Але вони йшли на контакт, аж бігли. Гарна робота.
Лялькар Сергій Соловйов - це було справжнє вуличне шоу. Його не треба було шукати - я просто побачила натовп і пішла подивитися, що там відбувається. А там виступав артист. З публікою він працює дуже професіонально. Використання реквізиту дуже винахідливе. Не було жодної паузи, на кшталт "зачекайте, я зараз дістану одну штуку". Все звідкись з’являлося, кудись зникало, з легкістю, без зупинок. Навіть смартфон був вмонтований в руку. Всі глядачі, котрі зупинились, як я, подивитись, що тут відбувається, залишалися задоволені".
А цього тижня в нас - останній, четвертий уік-енд фестивалю. Він починається у цю п’ятницю, 31 січня й продовжиться до неділі 2 лютого. Виступи артистів Фестивалю можна побачити в галереях ТРЦ Дафі-Харків в один і той самий час - з 17:00 до 20:00. Суддею уік-енду буде актор, постановник і консультант пластичних і бойових сцен у фільмах, виставах та відеоігорах, каскадер, викладач ХНУМ ім. Котляревського, художній керівник Театру бойової хореографії "ЯРЬ" Ігор Сурков.

Результати артистів другого уік-енду, 17-19 січня

У нас вже є результати другого уік-енду фестивалю. Суддею цього разу була Наталія Денисова - головна художниця Харківського державного академічного театру ляльок імені Віктора Афанасьєва.
Майже максимальну кількість балів набрав сумчанин Дмитро Буйвал в образі "Гудзикового короля" - 27 балів з 30 можливих. На другому місті Олександр Носкович (білоруський "Адам Казимірович Козлевич (водій Антилопи Гну)" з 21 балами. А третьою у тижневому рейтингу стала Альона Ягупа з Сум (образ "Дюймовочка"), яка набрала на 1 бал менше - 20 балів.
Ось які коментарі надала Наталія Денисова:
"Головна претензія до учасників - неправильне розуміння жанру живої скульптури. Це не просто актор в гримі, який ходить у вільній пластиці, спілкується з глядачем. Це не мім. Скульптура - це, перш за все, ретельно відібрані жести і рухи. Можна звернутися до витоків - до скульптури як виду образотворчого мистецтва, зрозуміти, як скульптор відбирає фігуру, жест, розподіляє їх у просторі.
І ще одна загальна проблема - грим. Часто до нього ставляться неуважно, він відштовхує глядача, а не приваблює.
З хорошого - образ "Гудзикового короля" (Дмитро Буйвал). Він цікавий, нетривіальний, створений, а не взятий звідкись. Мені сподобалося використання Дмитром реквізиту, як він додавав його в процесі роботи з глядачем. Реквізит використовується цілеспрямовано, цікавими способами, а не просто лежить поруч. Хочеться дізнатися, що ще є у артиста в арсеналі, створюється інтрига. І сам артист дуже виразний, але є все ж питання по гриму. Раджу консультуватися у професіоналів, вони підкажуть.
Шкода, що не побачила "Мирного воїна" (Микола Федосов) - він мені дуже сподобався на відкритті".
А попереду в нас - третій уік-енд фестивалю. Він починається у цю п’ятницю, 24 січня й продовжиться до неділі 26 січня. Суддею уік-енду буде Ольга Турутя-Прасолова - режисерка Театру імені Пушкіна. Виступи артистів Фестивалю можна побачити в галереях ТРЦ Дафі-Харків щоп'ятниці, щосуботи та щонеділі 24-26 січня та 31 січня - 2 лютого в один і той самий час - з 17:00 до 20:00.

Результати артистів першого уік-енду, 10-12 січня

Стали відомі результати першого уік-енду V Всеукраїнського Фестивалю вуличного мистецтва. Суддею цього разу була Наталія Футинець - керівниця театру живої скульптури "Карнавал" (Одеса), соорганізаторка фестивалю вуличних артистів "Замри".
Оцінки можна побачити у таблицях, а сама Наталія Футинець так прокоментувала свої враження від виступів конкурсантів:
"Вуличне мистецтво - це, перш за все, мистецтво. Тому найкращих результатів досягають артисти з професійним підходом до справи і професійною освітою: акторською або хореографічною. При цьому вуличний артист зобов'язаний продовжувати освіту, вчитися у кращих майстрів світу, шукати шляхи до розвитку".
Нагадаємо, що другий уік-енд стартує у цю п'ятницю, 17 січня й триватиме до неділі 20 січня. Виступи артистів Фестивалю можна побачити в галереях ТРЦ Дафі-Харків щоп'ятниці, щосуботи та щонеділі 17-19 24-26 січня та 31 січня - 2 лютого в один і той же час - з 17:00 до 20:00.